Președintele interimar Ilie Bolojan va susține, vineri, la ora 13:00, o conferință de presă, în care va prezenta inițiativa de a deschide Complexul Palat Cotroceni pentru a fi vizitat de către public, a anunțat Administrația Prezidențială.

Pe 28 februarie, în prima conferință de presă susținută la Palatul Cotroceni, Ilie Bolojan a anunțat că și partea Palatului Cotroceni în care se organizează întâlnirile oficiale va fi integrată în Muzeul Cotroceni și va fi deschisă publicului, iar din primăvară va fi deschisă pentru vizitare în regim gratuit și curtea Palatului Cotroceni.

‘Este o chestiune de transparență și de respect pentru cetățeni’, a spus Bolojan, la acea dată. 

Articolul precedentFECHET: GUVERNUL A MODIFICAT STATUTUL PERSONALULUI SILVIC; AM ELIMINAT BONUSURILE NERUȘINATE LA PENSIONARE
Articolul următorDECIZIE ISTORICĂ. RUSIA ACCEPTĂ ARMISTIȚIUL CU UCRAINA. CU TOATE ACESTEA, EXISTĂ ”NUANȚE”, SPUNE PUTIN