BOLOJAN: „DE PRINCIPIU, S-A CONVENIT ÎN COALIŢIE SĂ SE CONVOACE ALEGERILE ÎN LUNA NOIEMBRIE”

BOLOJAN: „DE PRINCIPIU, S-A CONVENIT ÎN COALIŢIE SĂ SE CONVOACE ALEGERILE ÎN LUNA NOIEMBRIE”
Scris de Realitatea Ecologista Publicat: 22 aug. 2025, 18:32
Premierul Ilie Bolojan a declarat că, partidele din Coaliție au decis, în principiu, ca alegerile pentru Primăria Capitalei să aibă loc în luna noimebrie 2025. Șeful Executivului spune că decizia nu este una definitivă.
Citește și
- 18:14Motivarea CCR. Curtea explică decizia care îl vizează pe Dominic Fritz: Mecanismul de încetare a mandatului în 30 de zile este constituțional
- 13:55Neptun Deep nu poate fi apărat prin improvizație, declarații contradictorii și promisiuni. România are nevoie urgentă de o apărare reală împotriva dronelor
- 09:29Guvernul interimar a aprobat contractul de activitate al Companiei Naţionale de Căi Ferate C.F.R - S.A.
- 16:35Grupul parlamentar PACE - Întâi România: „Înainte de a tăia bursele sociale în vacanță, Guvernul să reducă subvențiile partidelor”
Distribuie articolul
Urmărește știrile Realitatea Ecologista și pe Google News






















