Braconaj pe Lacul Merheiul Mare

Braconaj pe Lacul Merheiul Mare
Poliţiştii de frontieră din cadrul Sectorului Poliției de Frontieră Chilia , au descoperit pe Lacul Merheiul Mare din Complexul lagunar Matiţa-Merhei o înşiruire de plase de pescuit din fir textil și monofilament.
Poliţiştii de frontieră din cadrul Sectorului Poliției de Frontieră Chilia , au descoperit pe Lacul Merheiul Mare din Complexul lagunar Matiţa-Merhei plase de pescuit din fir textil și monofilament.
„Deoarece nu au fost identificate persoane implicate în această activitate infracţională, în jurul orei 06.00 s-a procedat la scoaterea plaselor din apă, ocazie cu care s-a constatat că exista captură de peşte în acestea. În urma verificărilor, s-a stabilit faptul că lungimea totală a plaselor de pescuit este de 730 m, cu captură de pește în cantitate de 30 kilograme pește din speciile crap şi caras, a fost predată unei societăți de profil,’ informează reprezentanții Gărzii de Coastă.
Poliţiştii de frontieră fac cercetări sub aspectul săvârşirii infracţiunii de “pescuit comercial în habitatele piscicole naturale, prin orice metode și mijloace, al peștilor și al altor viețuitoare acvatice, în perioada de prohibiție
Sursa: Realitatea de Tulcea
Citește și:
- 07:28 - „Reformele” lui Bolojan. Oamenii au ajuns să muncească doar pentru a-și plăti facturile
- 19:04 - Ciucu îi vrea pe Băsescu și Nicușor Dan lângă el, pe post de consilieri
- 18:58 - Mitul „administratorului model” Ilie Bolojan, spulberat de Curtea de Conturi
- 15:26 - STB, „gaura neagră” a Capitalei: 10.000 de angajați și o politizare cronică pe banii bucureștenilor
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea ECOLOGISTA și pe Google News


_4f88515c25_a3b9209761.webp)








