CUM POMPEAZĂ EMIL BOC ZECI DE MILIOANE ÎN FIRMELE DE CASĂ ALE PRIMĂRIEI CLUJ-NAPOCA. CE EXPLICAȚII ARE EDILULUI

CUM POMPEAZĂ EMIL BOC ZECI DE MILIOANE ÎN FIRMELE DE CASĂ ALE PRIMĂRIEI CLUJ-NAPOCA. CE EXPLICAȚII ARE EDILULUI
Scris de Realitatea Ecologista Publicat: 19 sept. 2025, 13:20
Emil Boc este în centrul unui scandal de amploare din cauza contractelor de licitație. Primăria Cluj Napoca ar fi încheiat cu o singură firmă, din 2010 până în 2025, contracte de 83 de milioane de lei, pentru locurile de joacă din oraș. Într-un răspuns pentru Realitatea Plus, Boc a afirmat că licitațiile s-au desfășurat conform legii și nu ar avea nicio implicare.
Citește și
- 17:46Liviu Alexa: Vreau azi sǎ îi reamintesc lui Dumnezeu cǎ existǎ Nectarie şi Maria. Vreau azi sǎ vǎ reamintesc VOUǍ care e rostul Oamenilor.
- 08:51Nicușor Dan, avertisment după decizia Moody’s: „România trebuie să revină la creștere economică”
- 15:26PSD, replică dură pentru Bolojan: „România este într-o situație de forță majoră”
- 10:51Bolojan: Nivelul Dunării asigură o funcționare a centralei de la Cernavodă de patru-cinci zile dacă debitele vor scădea
Distribuie articolul
Urmărește știrile Realitatea Ecologista și pe Google News


























