Fost premier: „În 6 ani România a cheltuit de 4 ori mai mult decât în 30!”

Viorica Dăncilă
Scris de Realitatea Ecologista Publicat: 29 mar. 2026, 18:06
România trăiește doar din împrumut, suntem în stagflație, cresc șomajul și inflația, scăderea economică e dezastruoasă - este analiza făcută de fostul premier, Viorica Dăncilă, în exclusivitate la Realitatea Plus în cadrul emisiunii Tunurile pe politicieni moderată de Claudiu Giurgea.
Citește și
- 16:00Bolojan se laudă că a scăzut deficitul bugetar și vorbește despre „corecția necesară” a finanțelor statului
- 15:18Șeful Consiliului Județean Cluj, liberalul Alin Tișe, atac dur la adresa lui Bolojan: „Ai trădat președintele României”
- 15:15PSD a pregătit programul de guvernare pentru Sorin Grindeanu
- 15:09Război în PNL. Formațiunea pro-Bolojan condamnă deschis acțiunile „puciștilor” printr-un comunicat acid
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea Ecologista și pe Google News

























