PSD, lăsat pe dinafară? Șeful PNL Botoșani vrea alianță PNL-USR-UDMR

Valeriu Iftime/ Facebook
Scris de Daniel Onescu Publicat: 8 mai 2026, 12:55
Șeful liberalilor din Botoșani, Valeriu Iftime, susține forțarea unei coaliții de dreapta, fără PSD. Oficialul consideră că retragerea PNL de la guvernare este o eroare și că partidul trebuie să revină la masa negocierilor cu USR și UDMR.
Citește și
- 13:42Anca Alexandrescu, declarații dure despre criza politică: „Trebuie pas cu pas să ne luăm țara înapoi” - VIDEO
- 13:38Ședință crucială la PSD: se pregătesc social-democrații să intre la guvernare?
- 13:30UDMR a decis să NU intre la guvernare: anunțul de ultim moment al formațiunii maghiare
- 12:23Cu cât ar trebui să crească pensiile de anul viitor. Majorarea depinde de viitorul guvern
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea Ecologista și pe Google News


























