Românii pierd 900 de lei din salariul mediu din cauza inflației. Noile date, cum s-a modificat valoarea banilor în ultimii doi ani

Inflație în România
Scris deRealitatea Ecologista
Publicat14 mai 2026, 18:07
Sursărealitatea.net
Românii pierd aproximativ 900 de lei din salariul mediu din cauza inflației ridicate potrivit ultimelor date. În ultimii doi anis-a înregistrat o creștere generală a prețurilor cu 14,8%.
Citește și
- 13:42Anca Alexandrescu, declarații dure despre criza politică: „Trebuie pas cu pas să ne luăm țara înapoi” - VIDEO
- 13:38Ședință crucială la PSD: se pregătesc social-democrații să intre la guvernare?
- 13:30UDMR a decis să NU intre la guvernare: anunțul de ultim moment al formațiunii maghiare
- 12:23Cu cât ar trebui să crească pensiile de anul viitor. Majorarea depinde de viitorul guvern
Distribuie articolul
Urmărește știrile Realitatea Ecologista și pe Google News


























