Elena Udrea, reacție fulger după desemnarea lui Eugen Tomac ca premier: „E convenabil tuturor. Îi urez succes!”

Elena Udrea și Eugen Tomac
Scris de Daniel Onescu Publicat: 4 iun. 2026, 18:57
Elena Udrea a reacționat imediat după anunțul oficial privind desemnarea lui Eugen Tomac pentru funcția de prim-ministru, afirmând că numirea era previzibilă pentru cei familiarizați cu negocierile politice. Udrea, care a colaborat îndeaproape cu Tomac în perioada PMP, l-a descris drept „un om serios, discret și constructiv”.
Citește și
- 13:42Anca Alexandrescu, declarații dure despre criza politică: „Trebuie pas cu pas să ne luăm țara înapoi” - VIDEO
- 13:38Ședință crucială la PSD: se pregătesc social-democrații să intre la guvernare?
- 13:30UDMR a decis să NU intre la guvernare: anunțul de ultim moment al formațiunii maghiare
- 12:23Cu cât ar trebui să crească pensiile de anul viitor. Majorarea depinde de viitorul guvern
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea Ecologista și pe Google News


























