Elena Udrea, reacție fulger după desemnarea lui Eugen Tomac ca premier: „E convenabil tuturor. Îi urez succes!”

Elena Udrea și Eugen Tomac
Scris de Daniel Onescu Publicat: 4 iun. 2026, 18:57
Elena Udrea a reacționat imediat după anunțul oficial privind desemnarea lui Eugen Tomac pentru funcția de prim-ministru, afirmând că numirea era previzibilă pentru cei familiarizați cu negocierile politice. Udrea, care a colaborat îndeaproape cu Tomac în perioada PMP, l-a descris drept „un om serios, discret și constructiv”.
Citește și
- 10:25Nicușor Dan, ultimatum pentru partide: negocieri accelerate. SURSE: Desemnarea premierului, vineri, vot în weekend sau luni
- 09:43Ninel Peia, acuzații dure la adresa lui Bolojan: „Este un politician care nu își ține cuvântul. Un măr otrăvit”
- 09:25Ședință crucială la PSD de la ora 12.00. Se fac calculele pentru desemnarea premierului
- 08:16Nicușor Dan ar putea desemna astăzi noul premier
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea Ecologista și pe Google News

























