20.000 de angajați din Sănătate ies astăzi în stradă: PROTEST masiv împotriva noii legi a salarizării

Protest al angajaților din Sănătate
Scris deRealitatea Ecologista
Publicat3 iun. 2026, 07:43
Actualizat3 iun. 2026, 13:00
Sursărealitatea.net
Începe cel mai mare protest al angajaților din sănătate față de noua lege a salarizării! De la ora 10, aproape 20 de mii de angajați din sistemul medical își vor striga nemulțumirile în fața Guvernului.
Citește și
- 14:56Călin Georgescu intervine dur în plină criză politică. Mesajul tranșant al candidatului interzis de sistem
- 13:42Anca Alexandrescu, declarații dure despre criza politică: „Trebuie pas cu pas să ne luăm țara înapoi” - VIDEO
- 13:38Ședință crucială la PSD: se pregătesc social-democrații să intre la guvernare?
- 13:30UDMR a decis să NU intre la guvernare: anunțul de ultim moment al formațiunii maghiare
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea Ecologista și pe Google News

























